Valitse sivu

Luottamushenkilöt

 

         
         

NIMI

Luottamustehtävät

 

puhelin

sähköposti

Aaltonen Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 



 

jukka.aaltonen@ypaja.fi

Ahonen Tapio

kunnanvaltuusto II vpj.

    tapio.ahonen@ypaja.fi
Airo Sari

tarkastuslautakunta vj.
rakennuslautakunta

 

  050-5716133 sari.airo@ypaja.fi

Alanko Matti

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus I vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vpj.

 

   

matti.alanko@ypaja.fi

Ankelo Anna-Katariina

kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta

  045-1171432 anna-katariina.ankelo@ypaja.fi
Hartelin Elina

sivistyslautakunta vj.

     
Heikkilä Outi

rakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta vj.

 

   
Heikkilä Piia

tekninen lautakunta vj.
sivistyslautakunta

 

    piia.heikkila@ypaja.fi
Heikkilä Markku

keskusvaalilautakunta

   
Heinänen Kaarina

keskusvaalilautakunta vj.

   

Hepomaa Jari

kunnanvaltuusto pj.

 

 

jari.hepomaa@ypaja.fi

Herd Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus

    pirkko.herd@ypaja.fi
Hietamäki Maurits

rakennuslautakunta vj.

   
Hirvonen Elina

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta vj.

 

    elina.hirvonen@ypaja.fi

Hollo Markus

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
tekninen lautakunta vj.
keskusvaalilautakunta pj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

markus.hollo@ypaja.fi

Hyrsylä Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta

 

  045-2701729

jhyrsyla@gmail.com

Hämäläinen Teija

sivistyslautakunta vj.

     
Jaakkola Sampsa

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

 

  0500-531824 sampsa.jaakkola@ypaja.fi

Jokio Mirja

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta

 

050-5318458

mirja.jokio@ypaja.fi

Jussila Tanja

kunnanvaltuusto vj.

 
Kantonen-Heikkilä Heli

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

    heli.kantonen-heikkila@ypaja.fi
Kaunela Olii-Pekka

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

    olli-pekka.kaunela@ypaja.fi
Kouva Outi

keskusvaalilautakunta vj.

   

Kähkönen Kalle

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta
kiinteistötoimitusten uskottu mies

.

 

kalle-kahkonen@ypaja.fi

Käpylä Taneli

kunnanvaltuusto I vpj.
tarkastuslautakunta vj.

 

 

 

taneli.kapyla@ypaja.fi

Laine Päivi

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

päivi.laine@ypaja.fi

Laine Timo

rakennuslautakunta pj.

    timo.laine@ypaja.fi

Lehtinen Hannu

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

hannu.lehtinen@ypaja.fi

Lehtinen Miika

tekninen lautakunta vj.

   
Leppälahti Kari

keskusvaalilautakunta vj.

     

Leppälahti Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

markku.leppalahti@ypaja.fi

Leppänen Keijo

kunnanvaltuusto
sivistyslautakunta
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

 

050-3636624

keijo.leppanen@ypaja.fi

Levander Riina

rakennuslautakunta

  050-3803479 riina.levander@ypaja.fi
Levomäki Heikki

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
tekninen lautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.

 

  040-0015589 heikki.lelomaki@ypaja.fi

Lipponen Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
tarkastuslautakunta

 

 

050-4682588

pirkko.lipponen@ypaja.fi

Lundström Juha

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta pj.
keskusvaalilautakunta

  0400-883429 juha.lundstom@ypaja.fi
Lyytinen Kirsi

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta vj.

     
Löfstedt Terhi

keskusvaalilautakunta vj.

     
Mäkeläinen Markku

keskusvaalilautakunta vj.

     

Mäntynen Jenni

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

jenni.mantynen@ypaja.fi

Nevalainen Tommi

keskusvaalilautakunta vj.

     
Nieminen Veikko

tekninen lautakunta vj.

    veikko.nieminen@ypaja.fi
Oja Vesa

kunnanvaltuusto

    vesa.oja@ypaja.fi

Ojala Tomi

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

tomi.ojala@ypaja.fi

Paija Hannu

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta
sivistyslautakunta vj.

    hannu.paija@ypaja.fi
Paloposki Jouni

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
keskusvaalilautakunta vj.

  050-5747736 jouni.paloposki@ypaja.fi

Palonen Pirjo-Riitta

kunnanvaltuusto
tekninen lautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta pj.

 

 

050-3826929

pirjo-riitta.palonen@ypaja.fi

Poso Anu

keskusvaalilautakunta vj.

     
Pyykkö Riitta

keskusvaalilautakunta vpj.

     

Reittonen Tero

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

 

 

tero.reittonen@ypaja.fi

Romu Susanna

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta vpj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

  050-3369107

susanna.romu@ypaja.fi

Ruusiala Maarit

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta

  050-5636832

maarit.ruusiala@ypaja.fi

Rämö Jari

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vpj.

 

   

jari.ramo@ypaja.fi

Saarikoski Virve

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta
rakennuslautakunta

    virve.saarikoski@ypaja.fi

Saastamoinen Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus pj.
vaalien suhteellisten vaalien vaalien lautakunta

 

 

040-5469879

markku.saastamoinen@ypaja.fi

Schulman Nina

sivistyslautakunta vj.

    nina.schulman@ypaja.fi

Seppä Kristiina

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

kristiina.seppa@ypaja.fi

Simola Veijo

keskusvaalilautakunta vj.

     
Suonpää Simo

keskusvaalilautakunta vj.
tarkastuslautakunta vj.

     
Uusitalo Pasi sivistyslautakunta     pasi.uusitalo@ypaja.fi
Tasala Marjatta

keskusvaalilautakunta vj.

     
Tikka Jenni

tarkastuslautakunta vj.

     
Tuominen Marja

keskusvaalilautakunta vj.

     
Vanne Hilkka

tarkastuslautakunta
keskusvaalilautakunta

 

    hilkka.vanne@ypaja.fi

Varjorinne-Mäkeläinen Janika

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus II vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien vaalien lautakunta vj.

 

040-7014195

janika.varjorinne-makelainen@ypaja.fi

Vähämäki Mikko

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta

  040-7212324 mikko.vahamaki@ypaja.fi
Väisänen Ari tekninen lautakunta   040-8607620 ari.vaisanen@ypaja.fi

Vääri Anni

 

 

 

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus