Valitse sivu

Henkilöstön yhteystiedot

Henkilöstön yhteystiedot

Sähköposti on muotoa etunimi.sukunimi [at] ypaja.fi

 Vs. kunnanjohtaja kts.talous-ja hallintopäällikkö
HALLINTO
Talous-ja hallintopäällikkö Pirjo-Maarit Hellman 050 520 3876 pirjo-maarit.hellman[at]ypaja.fi
Palkat Birgitta Mäkelä

Jenni Leino

Päivi Lähteenmäki

Kirsi-Marja Grönfors

050 551 5777

044 738 9947

044 740 8122

0440 599941

birgitta.makela[at]jokioinen.fi

jenni.leino[at]jokioinen.fi

paivi.lahteenmaki[at]jokioinen.fi

kirsi-marja.gronfors(at)jokioinen.fi

Laskentasihteeri Tuula Salo 050 383 1636 tuula.salo[at]ypaja.fi
Toimistosihteeri Tuomas Rautio 044 4352000 tuomas.rautio[at]ypaja.fi
Toimistosihteeri
Ostoreskontra
Jari Ylä-Mikkola 044 4352001 jari.yla-mikkola[at]ypaja.fi
IT-tukihenkilö p. 0800 30344 asiakastuki[at]lounea.fi
Työpajaohjaaja Matti Syrjälä 050 371 3817 matti.syrjala[at]ypaja.fi
Työsuunnittelija Kirsi Sainio 050 357 9948 kirsi.sainio[at]ypaja.fi
ELINKEINOPALVELUT
Yritysasiamies Jarmo Kujanpää p. 040 588 0007 jarmo.kujanpaa[at]jokioinen.fi

MAASEUTUPALVELUT
Loimaan maaseutupalvelut p. 761 1155 maaseutupalvelut[at] loimaa.fi
Maaseutuasiamies

LOMITUSPALVELUT

Eeva Sirkkilä p. 761 1155 eeva.sirkkila[at] loimaa.fi
Sysmän lomatoimisto
SOSIAALIPALVELUT
Sosiaalipalvelujen henkilökunta on siirtynyt 1.1.2014 Forssan seudun hyvinvointikuntayhtymän palvelukseen.
3.2.2014 alkaen heidät tavoittaa Forssan seudun hyvinvointikuntayhtymän keskuksen kautta, puh. 03-41911.
Yhteystiedot löytyvät tällä hetkellä täältä.
SIVISTYSPALVELUT
Rehtori/ sivistystoimenjohtaja

Koulutoimensihteeri

Juha Kraapo

Tanja Jussila

040 7349 699

050 5747 739

juha.kraapo.[at]ypaja.fi

tanja.jussila[at]ypaja.fi

Varhaiskasvatus
Varhaiskasvatusjohtaja Minna Nouko 050 5747 744 minna.nouko[at]ypaja.fi

Heporannan päiväkoti
Pollet (esiopetus) 050 3829 531
Ratsut (esiopetus, Perttula) 044 4352 017
Ponit 050 5747 733 (klo 16.00 jälkeen)
Varsat 050 4418 098
Varhaiskasvatuksen opettaja Johanna Vapalahti (Varsat)
Varhaiskasvatuksen opettaja Tiina Turkkila (Pollet/ esiopetus)
Varhaiskasvatuksen opettaja Laura Mattila (Ratsut/ esiopetus)
Varhaiskasvatuksen opettaja Anne-Mari Paloposki (Ponit)
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja Helena Koskela (Varsat)
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja Sari Ojala (Varsat)
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja Anne Niinimaa (Pollet/esiopetus)
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja Mervi Ilvesmäki (Ponit)
Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja Mirka Kaunisto-Vuorentausta (Ponit)
Ryhmäavustaja Heidi Suonpää
Perhepäivähoitaja Aulikki Lindqvist (Perhepäivähoidon varahoito) 050 3831 610
Perhepäivähoitaja Johanna Tolvanen 044 4352 022
Perhepäivähoitaja Päivi Suonpää 044 4352 027
Perhepäivähoitaja Ritva Paija 044 4352 016
Perhepäivähoitaja Seija Mustamo 044 4352 015
Perhepäivähoitaja Heidi Heidenstrauch-Venäläinen 044 4352 014
Perhepäivähoitaja Anna-Maria Reittonen 044 4352 026
Päiväkoti/keittiö 044 4352 002
Päiväkoti 050 5747 733
Peruskoulutus/ Hevospitäjän yhtenäiskoulu
Kartanon yksikkö
Rehtori Juha Kraapo 040 7349 699 juha.kraapo[at]ypaja.fi
Opettajainhuone 046 9204 840
Opinto-ohjaaja Anu Pärnänen oppilaanohjaus, liikunta, matematiikka anu.parnanen[at]ypaja.fi
Lehtori Maija Merivalo äidinkieli maija.merivalo[at]ypaja.fi
Lehtori Emmi Auranen englanti, historia, yhteiskuntaoppi emmi.auranen[at] ypaja.fi
Lehtori Outi Kössi matematiikka, fysiikka ja kemia outi.kossi[at]ypaja.fi
Päätoiminen tuntiopettaja Iiris Ojala biologia ja maantieto sekä kuvaamataito iiris.ojala[at]ypaja.fi
Päätoiminen tuntiopettaja Marianne Saikku kotitalous, terveystieto, tekstiilityö marianne.saikku[at]ypaja.fi
Päätoiminen tuntiopettaja Liisa Taimen ruotsi, saksa liisa.taimen[at]ypaja.fi
Päätoiminen tuntiopettaja, erityisopetus Elina Pöllänen erityisopetus elina.pollanen[at]ypaja.fi
Erityisluokanopettaja Sari Suvanto-Mäkilä PL 5-6 sari.suvanto-makila[at]ypaja.fi
Erityisluokanopettaja Jari Suormaa PL 7-9 jari.suormaa[at]ypaja.fi
Luokanopettaja Marko Virtanen 5. lk marko.virtanen[at]ypaja.fi
Luokanopettaja Pirjo Mutkala virkavapaalla
Luokanopettaja Heli Ojala 5. lk
Luokanopettaja Tarja Virtanen 6. lk tarja.virtanen[at]ypaja.fi
Sivutoiminen tuntiopettaja Henna Elomaa liikunta henna.elomaa[at]ypaja.fi
Sivutoiminen tuntiopettaja Markus Siren tekninen työ markus.siren[at]ypaja.fi
Koulunkäynninohjaaja Sari Ojala sari.ojala[at]ypaja.fi
Koulunkäynninohjaaja Sari Koivisto sari.koivisto[at]ypaja.fi
Koulunkäynninohjaaja Hanna Sulantola hanna.sulantola[at]ypaja.fi
Koulunkäynninohjaaja Elina Tuominen elina.tuominen[at]ypaja.fi
Keittiö/ puhtaus- ja ruokapalvelut 044 4352 004 kouluruokala[at]ypaja.fi
Koulupsykologi/ peruskoulutus Tiina Mäkinen 050 3369 947 tiina.makinen[at]fshky.fi
Kouluterveydenhoitaja Sanna Kytömäki 050 3315 955 sanna.kytomaki[at]fshky.fi
Koulukuraattori Päivi Kallionpää 050 3369 948 paivi.kallionpaa[at]fshky.fi
Perttulan yksikkö 050 9126 846
Luokanopettaja (4. lk), vararehtori Outi Viitanen 050 9126 847 outi.viitanen[at]ypaja.fi
Luokanopettaja (1. lk) Juha Varhi juha.varhi[at]ypaja.fi
Luokanopettaja (2. lk) Raija Kuisma-Koivisto raija.kuisma-koivisto[at]ypaja.fi
Luokanopettaja (3. lk) Arja Varhi arja.varhi[at]ypaja.fi
Erityisluokanopettaja Pirjo Sarapik pirjo.sarapik[at]ypaja.fi
Erityisopettaja, esi- ja perusop. Erika Leppälahti-Kallio 044 4352 003 erika.leppalahti-kallio[at]ypaja.fi
Sivutoiminen tuntiopettaja Mikko Junes
Koulunkäynninohjaaja, iltapäiväkerhon ohjaaja Leena Laine leena.laine[at]ypaja.fi
Koulunkäynninohjaaja, iltapäiväkerhon ohjaaja Tuula Kero tuula.kero[at]ypaja.fi
Koulunkäynninohjaaja, sivutoiminen tuntiopettaja Kyösti Lehtola kyosti.lehtola[at]ypaja.fi
Koulupsykologi/ peruskoulutus Tiina Mäkinen 050 3369 947 tiina.makinen[at]fshky.fi
Kouluterveydenhoitaja Sanna Kytömäki 050 3315 955 sanna.kytomaki[at]fshky.fi
Koulukuraattori Päivi Kallionpää 050 3369 948 paivi.kallionpaa[at]fshky.fi
Kirjasto
Kirjastonjohtaja Katso Sivistyspalvelut : rehtori/ sivistystoimenjohtaja
Kirjastovirkailija Sisko Nurminen 044 4352 006 sisko.nurminen[at]ypaja.fi
Nuoriso- ja liikuntapalvelut
Nuoriso-ohjaaja, kulttuuripalvelut Eeva Lehtonen 050 5747 732 eeva.lehtonen[at]ypaja.fi
Liikunnanohjaaja Riina Levander 050 4339 002 riina.levander[at]ypaja.fi
TEKNISET PALVELUT
Tekninen johtaja Jouko Käkönen 0500 801 914 jouko.kakonen[at]ypaja.fi
 

 

 

 

Rakennustarkastaja

https://www.forssa.fi/asuminen-ja-ymparisto/tekniset-palvelut/rakennusvalvonta/

Lupasihteeri

Ympäristövalvonta
Ympäristötarkastaja

https://www.forssa.fi/asuminen-ja-ymparisto/ymparistonsuojelu-1777747929/

 

Raimo Huotelin

Niina Salminen-Åberg
Henna Pirhonen

Arja Malin

 

03 4141 5325

03 4141 5323

03 4141 5267

03 4141 5271

rakennusvalvonta@forssa.fi

raimo.huotelin@forssa.fi

arja.malin@forssa.fi

ymparisto@forssa.fi

Toimistosihteeri
Riina Vuorinen 050 414 2521 riina.vuorinen[at]ypaja.fi
Vesilaitoksen hoitaja Tomi Nieminen 050 574 7735 tomi.nieminen[at]ypaja.fi
Talonmies / Kartanon koulu Jouni Paloposki
Esa Jaakkola
050 574 7736
050 445 5943
jouni.paloposki[at]ypaja.fi
Talonmies / Palvelukeskus Taisto Kuusinen 040 084 1534 taisto.kuusinen[at]ypaja.fi
Talonmies / Alakoulut / kirjasto Esa Jaakkola 050 445 5943 esa.jaakkola@ypaja.fi
Kentänhoitaja Kari Vahaniitty 050 544 0343 kari.vahaniitty[at]ypaja.fi
Talonmies / rivitalot Timo Salmi 050 574 7737 timo.salmi[at]ypaja.fi
PUHTAUS- JA RUOKAPALVELUT
Puhtaus- ja ruokapalvelupäällikkö sijainen Mervi Heikkilä 050 443 1181 mervi.heikkilä[at]ypaja.fi
Siistijä-keittiöapulainen / Päiväkoti Heporanta Merja Kulmala 044 4352002 merja.kulmala[at]ypaja.fi
Keittäjä-emäntä / Kartanon koulu Tuija Pukkila 044 4352004 tuija.pukkila[at]ypaja.fi
Keittäjä / Kartanon koulu Anne Laiho 044 4352004 anne.laiho[at]ypaja.fi
Siistijä-keittiöapulainen /  Perttulan koulu Marja-Leena Muuski 044 4352005 marja-leena.muuski[at]ypaja.fi
Siistijä / Kartanon koulu Miia Rusanen miia.rusanen{at]ypaja.fi
Laitosapulainen / Palvelukeskus Sirpa Seppänen sirpa.seppanen[at]ypaja.fi
Laitosapulainen / Palvelukeskus Jaana Rantanen jaana.rantanen[at]ypaja.fi
Laitosapulainen / Terveyskeskus/ Haavi/ Veteraanitupa/ Kutomo/ Pertunkaari/ Lukkari Marianne Söderström 050 3714414 marianne.soderstrom[at]ypaja.fi
Keittäjä / Palvelukeskuksen keittiö Mervi Heikkilä 044 4352011 mervi.heikkila[at]ypaja.fi
Keittäjä / Palvelukeskuksen keittiö Marjut Sillanpää 044 4352011 marjut.sillanpaa[at]ypaja.fi
Keittäjä / Palvelukeskuksen keittiö Kiia Suokas 044 4352011 kiia.suokas[at]ypaja.fi
Keittiöapulainen / Palvelukeskuksen keittiö Irja Kanerva 044 4352011 irja.kanerva[at]ypaja.fi
Siistijä / Kunnantalo/Kirjasto/Toimintakeskus Minna Koivula minna.koivula@ypaj.fi