Luottamushenkilöt

 

     
     

NIMI

Luottamustehtävät

 

 puhelin

   sähköposti
  

Aaltonen Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Ahonen Tapiokunnanvaltuusto II vpj.
   
Airo Sari

tarkastuslautakunta vj.
rakennuslautakunta

   

Alanko Johanna

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

 

 

Alanko Matti

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus I vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vpj.

  

 

Ankelo Anna-Katariinakunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta
   
Haavisto Siljarakennuslautakunta vj.
   
Hartelin Elinasivistyslautakunta vj.
   
Heikkilä Outirakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta vj.
   
Heikkilä Piia

tekninen lautakunta vj.
sivistyslautakunta

   
Heikkilä Markkukeskusvaalilautakunta
   
Heinänen Kaarinakeskusvaalilautakunta vj.
   

Hepomaa Jari

kunnanvaltuusto pj.

 

 

 

Herd Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus
   
Hietamäki Mauritsrakennuslautakunta vj.
   
Hirvonen Elina

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta vj.

   

Hollo Markus

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
tekninen lautakunta vj.
keskusvaalilautakunta pj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Hyrsylä Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta

  

 

Hämäläinen Teijasivistyslautakunta vj.
   
Jaakkola Sampsa

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

   

Jokio Mirja

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta

 

 

 

Jussila Tanjakunnanvaltuusto vj.
   
Kantonen-Heikkilä Heli
kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta
   
Kaunela Olii-Pekkakunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies
   
Kouva Outikeskusvaalilautakunta vj.
   

Kähkönen Kalle

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta
kiinteistötoimitusten uskottu mies

.

 

 

Käpylä Taneli

kunnanvaltuusto I vpj.
tarkastuslautakunta vj.

 

 

 

Laine Päivi

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

Laine Timorakennuslautakunta pj.
   

Lehtinen Hannu

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Lehtinen Miikatekninen lautakunta vj.
   
Leppälahti Karikeskusvaalilautakunta vj.
   

Leppälahti Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

Leppänen Keijo

kunnanvaltuusto
sivistyslautakunta
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

 

 

 

Levander Riinarakennuslautakunta
   
Levomäki Heikki

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
tekninen lautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.

   

Lipponen Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
tarkastuslautakunta

 

 

 

Lundström Juha
kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta pj.
keskusvaalilautakunta
   
Lyytinen Kirsikunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta vj.
   
Lösfstedt Terhikeskusvaalilautakunta vj.
   
Mäenpää Juha

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta vpj.
   
Mäkeläinen Markkukeskusvaalilautakunta vj.
   

Mäntynen Jenni

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Nevalainen Tommikeskusvaalilautakunta vj.
   
Nieminen Veikkotekninen lautakunta vj.
   
Oja Vesakunnanvaltuusto
   

Ojala Tomi

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Paija Hannu
kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta
sivistyslautakunta vj.
   
Paloposki Jouni

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
keskusvaalilautakunta vj.
   

Palonen Pirjo-Riitta

kunnanvaltuusto
tekninen lautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta pj.

 

 

 

Poso Anukeskusvaalilautakunta vj.
   
Pyykkö Riittakeskusvaalilautakunta vpj.
   

Reittonen Tero

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

 

 

Romu Susanna

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta
kiinteitsötoimitusten uskottu mies
  

 

Ruusiala Maarit

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta
  

 

Rämö Jari

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vpj.

  

 

Saarikoski Virvekunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta
rakennuslautakunta

   

Saastamoinen Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus pj.
vaalien suhteellisten vaalien vaalien lautakunta

 

 

 

Schulman Ninasivistyslautakunta vj.
   

Seppä Kristiina

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Simola Veijokeskusvaalilautakunta vj.
   
Suonpää Simokeskusvaalilautakunta vj.
tarkastuslautakunta vj.
   
Tasala Marjattakeskusvaalilautakunta vj.
   
Tikka Jennitarkastuslautakunta vj.
   
Tuominen Marjakeskusvaalilautakunta vj.
   
Vanne Hilkka

tarkastuslautakunta
keskusvaalilautakunta

   

Varjorinne-Mäkeläinen Janika

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus II vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien vaalien lautakunta vj.

 

 

 

Vähämäki Mikko

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta
   
Väisänen Aritekninen lautakunta
   

Vääri Anni

 

 

 

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



    

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

  

 


    

 

 

 

 

 

 

 

   

 


 

 

 

 

 

 

 

 


    

 

 

 

 

 

  

 

 





 






 

 

    

 

    



    

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

    
     

 

 

 

    
     

 

     
     

NIMI

Luottamustehtävät

 

 puhelin

   sähköposti
  

Aaltonen Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Ahonen Tapiokunnanvaltuusto II vpj.
   
Airo Sari

tarkastuslautakunta vj.
rakennuslautakunta

   

Alanko Johanna

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

 

 

Alanko Matti

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus I vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vpj.

  

 

Ankelo Anna-Katariinakunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta
   
Haavisto Siljarakennuslautakunta vj.
   
Hartelin Elinasivistyslautakunta vj.
   
Heikkilä Outirakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta vj.
   
Heikkilä Piia

tekninen lautakunta vj.
sivistyslautakunta

   
Heikkilä Markkukeskusvaalilautakunta
   
Heinänen Kaarinakeskusvaalilautakunta vj.
   

Hepomaa Jari

kunnanvaltuusto pj.

 

 

 

Herd Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus
   
Hietamäki Mauritsrakennuslautakunta vj.
   
Hirvonen Elina

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta vj.

   

Hollo Markus

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
tekninen lautakunta vj.
keskusvaalilautakunta pj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Hyrsylä Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta

  

 

Hämäläinen Teijasivistyslautakunta vj.
   
Jaakkola Sampsa

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

   

Jokio Mirja

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta

 

 

 

Jussila Tanjakunnanvaltuusto vj.
   
Kantonen-Heikkilä Heli
kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta
   
Kaunela Olii-Pekkakunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies
   
Kouva Outikeskusvaalilautakunta vj.
   

Kähkönen Kalle

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta
kiinteistötoimitusten uskottu mies

.

 

 

Käpylä Taneli

kunnanvaltuusto I vpj.
tarkastuslautakunta vj.

 

 

 

Laine Päivi

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

Laine Timorakennuslautakunta pj.
   

Lehtinen Hannu

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Lehtinen Miikatekninen lautakunta vj.
   
Leppälahti Karikeskusvaalilautakunta vj.
   

Leppälahti Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

Leppänen Keijo

kunnanvaltuusto
sivistyslautakunta
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

 

 

 

Levander Riinarakennuslautakunta
   
Levomäki Heikki

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
tekninen lautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.

   

Lipponen Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
tarkastuslautakunta

 

 

 

Lundström Juha
kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta pj.
keskusvaalilautakunta
   
Lyytinen Kirsikunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta vj.
   
Lösfstedt Terhikeskusvaalilautakunta vj.
   
Mäenpää Juha

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta vpj.
   
Mäkeläinen Markkukeskusvaalilautakunta vj.
   

Mäntynen Jenni

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Nevalainen Tommikeskusvaalilautakunta vj.
   
Nieminen Veikkotekninen lautakunta vj.
   
Oja Vesakunnanvaltuusto
   

Ojala Tomi

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Paija Hannu
kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta
sivistyslautakunta vj.
   
Paloposki Jouni

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
keskusvaalilautakunta vj.
   

Palonen Pirjo-Riitta

kunnanvaltuusto
tekninen lautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta pj.

 

 

 

Poso Anukeskusvaalilautakunta vj.
   
Pyykkö Riittakeskusvaalilautakunta vpj.
   

Reittonen Tero

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

 

 

Romu Susanna

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta
kiinteitsötoimitusten uskottu mies
  

 

Ruusiala Maarit

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta
  

 

Rämö Jari

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vpj.

  

 

Saarikoski Virvekunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta
rakennuslautakunta

   

Saastamoinen Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus pj.
vaalien suhteellisten vaalien vaalien lautakunta

 

 

 

Schulman Ninasivistyslautakunta vj.
   

Seppä Kristiina

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Simola Veijokeskusvaalilautakunta vj.
   
Suonpää Simokeskusvaalilautakunta vj.
tarkastuslautakunta vj.
   
Tasala Marjattakeskusvaalilautakunta vj.
   
Tikka Jennitarkastuslautakunta vj.
   
Tuominen Marjakeskusvaalilautakunta vj.
   
Vanne Hilkka

tarkastuslautakunta
keskusvaalilautakunta

   

Varjorinne-Mäkeläinen Janika

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus II vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien vaalien lautakunta vj.

 

 

 

Vähämäki Mikko

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta
   
Väisänen Aritekninen lautakunta
   

Vääri Anni

 

 

 

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



    

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

  

 


    

 

 

 

 

 

 

 

   

 


 

 

 

 

 

 

 

 


    

 

 

 

 

 

  

 

 





 






 

 

    

 

    



    

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

    
     

 

 

 

    
     

 

     
     

NIMI

Luottamustehtävät

 

 puhelin

   sähköposti
  

Aaltonen Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Ahonen Tapiokunnanvaltuusto II vpj.
   
Airo Sari

tarkastuslautakunta vj.
rakennuslautakunta

   

Alanko Johanna

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

 

 

Alanko Matti

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus I vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vpj.

  

 

Ankelo Anna-Katariinakunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta
   
Haavisto Siljarakennuslautakunta vj.
   
Hartelin Elinasivistyslautakunta vj.
   
Heikkilä Outirakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta vj.
   
Heikkilä Piia

tekninen lautakunta vj.
sivistyslautakunta

   
Heikkilä Markkukeskusvaalilautakunta
   
Heinänen Kaarinakeskusvaalilautakunta vj.
   

Hepomaa Jari

kunnanvaltuusto pj.

 

 

 

Herd Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus
   
Hietamäki Mauritsrakennuslautakunta vj.
   
Hirvonen Elina

kunnanvaltuusto vj.
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta vj.

   

Hollo Markus

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
tekninen lautakunta vj.
keskusvaalilautakunta pj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Hyrsylä Jukka

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta

  

 

Hämäläinen Teijasivistyslautakunta vj.
   
Jaakkola Sampsa

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

   

Jokio Mirja

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vj.
sivistyslautakunta

 

 

 

Jussila Tanjakunnanvaltuusto vj.
   
Kantonen-Heikkilä Heli
kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta
   
Kaunela Olii-Pekkakunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
rakennuslautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies
   
Kouva Outikeskusvaalilautakunta vj.
   

Kähkönen Kalle

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta
kiinteistötoimitusten uskottu mies

.

 

 

Käpylä Taneli

kunnanvaltuusto I vpj.
tarkastuslautakunta vj.

 

 

 

Laine Päivi

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

Laine Timorakennuslautakunta pj.
   

Lehtinen Hannu

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Lehtinen Miikatekninen lautakunta vj.
   
Leppälahti Karikeskusvaalilautakunta vj.
   

Leppälahti Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

Leppänen Keijo

kunnanvaltuusto
sivistyslautakunta
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta vj.

 

 

 

Levander Riinarakennuslautakunta
   
Levomäki Heikki

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
tekninen lautakunta vpj.
sivistyslautakunta vj.

   

Lipponen Pirkko

kunnanvaltuusto vj.
tarkastuslautakunta

 

 

 

Lundström Juha
kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta pj.
keskusvaalilautakunta
   
Lyytinen Kirsikunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta vj.
   
Lösfstedt Terhikeskusvaalilautakunta vj.
   
Mäenpää Juha

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta vpj.
   
Mäkeläinen Markkukeskusvaalilautakunta vj.
   

Mäntynen Jenni

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vj.
kiinteistötoimitusten uskottu mies

 

 

 

Nevalainen Tommikeskusvaalilautakunta vj.
   
Nieminen Veikkotekninen lautakunta vj.
   
Oja Vesakunnanvaltuusto
   

Ojala Tomi

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Paija Hannu
kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta
sivistyslautakunta vj.
   
Paloposki Jouni

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta vj.
keskusvaalilautakunta vj.
   

Palonen Pirjo-Riitta

kunnanvaltuusto
tekninen lautakunta pj.
valtuuston suhteellisten vaalien lautakunta pj.

 

 

 

Poso Anukeskusvaalilautakunta vj.
   
Pyykkö Riittakeskusvaalilautakunta vpj.
   

Reittonen Tero

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta

 

 

 

Romu Susanna

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus vj.
sivistyslautakunta
kiinteitsötoimitusten uskottu mies
  

 

Ruusiala Maarit

kunnanvaltuusto vj.
sivistyslautakunta
  

 

Rämö Jari

kunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta vpj.

  

 

Saarikoski Virvekunnanvaltuusto
tarkastuslautakunta
rakennuslautakunta

   

Saastamoinen Markku

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus pj.
vaalien suhteellisten vaalien vaalien lautakunta

 

 

 

Schulman Ninasivistyslautakunta vj.
   

Seppä Kristiina

kunnanvaltuusto vj.
tekninen lautakunta vj.

 

 

 

Simola Veijokeskusvaalilautakunta vj.
   
Suonpää Simokeskusvaalilautakunta vj.
tarkastuslautakunta vj.
   
Tasala Marjattakeskusvaalilautakunta vj.
   
Tikka Jennitarkastuslautakunta vj.
   
Tuominen Marjakeskusvaalilautakunta vj.
   
Vanne Hilkka

tarkastuslautakunta
keskusvaalilautakunta

   

Varjorinne-Mäkeläinen Janika

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus II vpj.
valtuuston suhteellisten vaalien vaalien lautakunta vj.

 

 

 

Vähämäki Mikko

kunnanvaltuusto vj.
rakennuslautakunta
   
Väisänen Aritekninen lautakunta
   

Vääri Anni

 

 

 

kunnanvaltuusto
kunnanhallitus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



    

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

  

 


    

 

 

 

 

 

 

 

   

 


 

 

 

 

 

 

 

 


    

 

 

 

 

 

  

 

 





 






 

 

    

 

    



    

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

    
     

 

 

 

    
     

Löydä meidät

Ypaja

Perttulantie 20, 32100 Ypäjä | Puhelin: (02) 7626 500 | Sähköposti: kunta@ypaja.fi

powered by eMedia